Затримка розвитку мовлення та лікування ЗРМ аутологічними стовбуровими клітинами
ЗРМ – відставання у розвитку дитини в мовних навиках, у результаті якої формується невиразна мова або дитина взагалі не розмовляє. Спровокувати цей дефект можуть різні фактори: вроджені та набуті. Найчастіше порушення розвитку мовленнєвого центру відбувається ще в період внутрішньоутробного розвитку. Рідше до порушень призводять тяжкі інфекційні, генетичні та вірусні захворювання.
Перспективи застосування клітинної терапії при лікуванні ЗРМ
В нашому центрі методика застосовується давно і отримала визнання у багатьох пацієнтів. Її суть полягає у введенні стовбурових клітин в організм пацієнта. Їх беруть з кісткового мозку пацієнта чи пуповинної крові, якщо вона була збережена при народженні дитини у кріобанку. Також дозволяється використання клітин пуповинної крові брата чи сестри, якщо характеристики донора та пацієнта сумісні мінімум на 50%.
Перевага цієї терапії над консервативними методиками полягає у тому, що вона діє швидко і системно, оскільки відновлює пошкодженні нейронні клітини мозку, що є неможливим з іншими методиками. Тому клітинна терапія і користується популярністю.
Після введення стовбурових клітин дитина починає краще:
- Розмовляти і будувати змістовні речення;
- Сприймати та запам’ятовувати нову інформацію;
- Адаптуватися в соціумі.
Більшість лікарів вважає, що лікування стовбуровими клітинами має неодмінно війти в офіційні протоколи лікування ЗРМ, щоб дитина не витрачала час на чисельні процедури та заняття зі спеціалістами. Їх ефективність буде набагато вищою після введення стовбурових клітин, а покращення стану дитини настає у більшості випадків.