Корекція, лікування дитячого аутизму стовбуровими клітинами власної пуповинної крові
Пуповинна кров є багатим джерелом стовбурових клітин. У пуповинній крові присутні гематопоетичні стовбурові клітини, ендотеліальні стовбурові клітини і мезенхімальні стовбурові клітини.
У пуповинній крові також містяться так звані T-регуляторні клітини, які виявляють високу активність в імунорегуляції і в її процесі сприяють зниженню ефекту аутоімунної агресії лімфоцитів при аутоімунних захворюваннях.
Клітини пуповинної крові унікальні, тому що їх вік становить 0 днів. На відміну від стовбурових клітин дорослих, в процесі свого розвитку вони ніколи не піддавалися радіації, впливу ультрафіолетового і рентгенівського випромінювання, вірусних або бактеріальних інфекцій, токсинів або стресу.
Для лікування аутизму ми вводимо стовбурові клітини пуповинної крові інтратекально. Згідно з нашою концепцією, паракринну дію і, можливе приживлення клітин в головному мозку можуть поліпшити функцію мозку дітей-аутистів. Клітини впливають на основні області, які уражаються при аутизмі: кора, мозочок і лімбічна система.
Спостерігається кілька видів позитивного впливу на головний мозок:
-
-
- Диференціація стовбурових клітин пуповинної крові (CD34 + / CD11b +, CD34 / VEGFR3 +) на ендотеліальні клітини сприяє ангіогенезу і допомагає при недостатності перфузії, яка представляє собою типовий патогенний фактор мозку при аутизмі, а також знижує наслідки гіпоксії, що веде до поліпшення нейрорегенераціі і метаболізму мозку.
- Ядро пуповинної крові і стовбурові клітини (CD34 + і CD133 +) секретують безліч чинників зростання нейротрофинів, які сприяють розвитку клітин головного мозку, забезпечуючи їх зростання і виживання.
Нейротрофічний фактор головного мозку, фактор росту нервів, нейротрофінів-3, нейротрофінів-4, нейротрофічний фактор лінії гліальних клітин, нейротрофічний фактор дофаміну головного мозку, мезенцефаліческая нейротрофічний фактор астроцитів, фактор пігментів епітелію, - Моноцити пуповинної крові, клітини CD14 +, захищають клітини головного мозку від нестачі кисню і браку глюкози в корі. Клітини CD14 + покращують виживання нейронів.
- Мезенхімальні стовбурові клітини пуповинної крові покращують типову для аутизму імунну дисрегуляцію, пригнічуючи при цьому гліальну активацію і перешкоджаючи розвитку нейрозапалення мозку. T-регуляторні клітини (CD4 + / CD25 + / FoxP3 +) пуповинної крові також надають позитивний вплив при імунній дисрегуляції.
- Інтратекальна трансплантація є визнаним методом лікування нейродегенеративних захворювань і використовується в рамках посттравматичної клітинної терапії. При внутрішньовенному введенні приблизно 2/3 трансплантованих клітин потрапляють в легені, селезінку і печінку і ніколи не досягають системи мозкового кровообігу. З решти 1/3 клітин, що потрапляють в мозкові судини, лише деякі здатні пройти через гематоенцефалічний бар’єр. Інтратекальна ін’єкція дозволяє обійти велике коло кровообігу і гематоенцефалічний бар’єр. При інтратекальній ін’єкції всі клітини досягають уражених ділянок мозку.
- Кінцевими результатами є регенерація нейронів, ангіогенез, імунорегуляторний вплив при нейрозапаленні, поліпшення нейроглії, регенерація аксонів, поліпшення кровообігу і циркуляції, і, як наслідок, поліпшення соціальної взаємодії, адаптації, мовних навичок і збагачення словникового запасу.
Аутологічна пуповинна кров вводиться інтратекально (і внутрішньовенно)
Алгоритм зіставлення близькоспоріднених пуповинної крові при аутизмі
- При повній сумісності антигену HLA реципієнта і донора (A, B, DRB1) пуповинна кров вводиться інтратекально і внутрішньовенно.
- Якщо сумісність антигену HLA реципієнта і донора (A, B, DRB1) становить лише 50%, пуповинна кров вводиться внутрішньовенно.
- При повній невідповідності антигену HLA одержувача і донора (A, B, DRB1) ми не проводимо процедури.
Якщо для пацієнта з аутизмом знайдеться неспоріднений повністю сумісний донор (A, B, DRb1), ми зможемо провести для цього пацієнта процедуру внутрішньовенного введення
-