Корекція синдрому дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ) власними стовбуровими клітинами
Дітям з даним синдромом дуже складно акцентувати увагу на чомусь конкретному, запам’ятати нову інформацію. Вони дуже активні, імпульсивні, часто роздратовані, незібрані. Важливо почати їх лікування одразу, щоб попередити подальший розвиток патології та уникнути проблем у ранньому шкільному віці.
Лікування СДУГ
Стандартний протокол складається з наступних методик:
- Поведінкова корекція батьками;
- Заняття з психологом та логопедом;
- Фізична корекція та реабілітація;
- Арт-терапія;
- Сенсорна інтеграція;
- Нейрокорекція;
- ЗС та інклюзивна терапія;
- Тренінг когнітивних здібностей;
- Медикаментозне лікування.
Клітинна терапія СДУГ
Суть цієї відносно нової і ефективної методики полягає у тому, що до організму пацієнта імплантуються власні стовбурові клітини. Вони самостійно визначать у головному мозку аномальні ділянки і сприяють їх відновленню, тобто заміщають здоровими клітинами пошкодженні. Це дозволяє досягти більш ґрунтовних і довготривалих результатів. Варто зазначити, що медикаментозне лікування, в якості основної методики, забезпечує лише короткотривалий ефект.
Для забору стовбурових клітин може використовуватися кістковий мозок або пуповинна кров самого пацієнта або можна застосовувати пуповинну кров братів (сестер) за умови біологічної сумісності більше ніж на 50%.
Після застосування цієї терапії у більшості пацієнтів спостерігається покращення когнітивних здібностей, нормалізується поведінка. Також позитивні зміни відбуваються у психомоторному розвитку: концентрується увага, зменшується агресія, покращується пам’ять, діти досягають успіхів у навчанні. Дитина шкільного віку може ставити конкретну мету, планувати розпорядок дня, вона стає соціально активною.
Сьогодні багато батьків віддають перевагу саме клітинній терапії. Але й від консервативної терапії відмовлятися не варто, адже усі ці методи комплексно дозволяють досягти максимальних результатів. Поведінкова корекція батьками під чуйним керівництвом психолога допоможе дитині здолати такі негативні прояви характеру як агресія або замкнутість, гіперактивність чи імпульсивність, неадекватні реакції, неорганізованість, неуважність та незібраність.